Panasonic ERJ-12ZYJ563U
Res Thick Film 2010 56K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-12ZYJ563U.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,316
Authorized Distributors
6
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 2010 56K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 51K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0756KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 56kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010JK-0751KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-0756KL
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 59K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-12ZYJ563U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 56000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 56kOhm 0.75W 3/4W
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 56Kohm, 7
Thick Film Chip Resistor, 56000 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ12ZYJ563U - General Purpose Chip Resistors
Thick Film Resistors - SMD 2010 56Kohms 5% AEC-Q200
RES, 56K, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 56kohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tol