Panasonic ERJ-12ZYJ201U
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 200Ohm 0.75W 3/4W
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-12ZYJ201U.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
Burklin Elektronik
_legacy Avnet
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.33%
Stock
65,598
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 2010 200 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 180 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 220 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-07200RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 200Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 220 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2010JK-07180RL
Res Thick Film 2010 180 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-12ZYJ201U fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 2010 200 Ohm 5%Res Thick Film 2010 200 Ohm 5%
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 200ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010