Panasonic ERJ-12SF51R1U
Res Thick Film 2010 51.1 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-12SF51R1U.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Master Electronics
_legacy Avnet
Future Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.42%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
39,931
Authorized Distributors
6
Resistance
51.1 Ω
51.1 Ω
51.1 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2002-02-12
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC2010FK-0751R1L
Res Thick Film 2010 51.1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 51.1ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 51.1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-0747RL
Res Thick Film 2010 47 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 47.5 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-0749R9L
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 49.9Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-12SF51R1U fournies par ses distributeurs.
750mW Thick Film Resistors 500V ±100ppm/℃ ±1% 51.1Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 2010 51.1 Ohm 0.75 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 51.1 Ω, 0.75 W, ±1 %, ERJ12SF51R1U
Thick Film Chip Resistor, 2010, 3/4W 1% Rohs Compliant: Yes
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 51.1Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 51.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 2010 51.1ohms 1% AEC-Q200