Panasonic ERA-8AEB1821V
Res Thin Film 1206 1.82K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERA-8AEB1821V.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRT1206BRD072KL
250mW Thin Film Resistor 200V ±25ppm/℃ ±0.1% 2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD071K78L
250mW Thin Film Resistor 200V ±25ppm/℃ ±0.1% 1.78kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD071K96L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1.96kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA8AEB202V
250mW Thin Film Resistor 150V ±0.1% ±25ppm/℃ 2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA8AEB182V
Res Thin Film 1206 1.8K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
400mW Thin Film Resistor 200V ±0.1% ±25ppm/℃ 2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1820ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB1781V
Res Thin Film 1206 1.78K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA8AEB1961V
Res Thin Film 1206 1.96K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1690ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERA-8AEB1821V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1820ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 1.82kOhm 0.25W 1/4W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 1820½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA8AEB1821V - High Precision Chip Resistors
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 1.82 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA8AEB1821V
RES, 1K82, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.82kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device