Panasonic EEUFC1A182SB
Panasonic EEUFC1A182SB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
TMEEEUFC1A182SB0250
13h
FarnellEEUFC1A182SB0500
23h
QuestEEUFC1A182SB0
22h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EEUFC1A182SB.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 7 ans
Panasonic
TME
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
43 mΩ
43 mΩ
43 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.69 A
1.69 A
1.69 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEU-FC1A182S
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1A182
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPJ1A182MHD6TN
1800uF 10V 72m惟 卤20% 1.27A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXZ100ELL182MJ30S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPM1A182MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 1800uF Ultra Small Sz
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descriptions
Descriptions de Panasonic EEUFC1A182SB fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1800uF, 10V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
CAP, 1800UF, 10V, ALU ELEC, RADIAL;