Panasonic EEU-FC1A182S
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EEU-FC1A182S.
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 9 ans
element14 APAC
JRH Electronics
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
15,083
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
43 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.69 A
1.27 A
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
16.9926 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConELXZ100ELL182MJ30S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPJ1A182MHD6TN
1800uF 10V 72m惟 卤20% 1.27A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPM1A182MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFK1A182
Panasonic EEUFK1A182 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConELXY100ELL182MK20S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 1340mA 7000h 105C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Panasonic EEU-FC1A182S fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Panasonic EEUFC1A182S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
EEU-FC Series 10 V 1800 uF 16 x 15 mm LS=7.5 mm Radial Aluminum Electrolytic
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1800uF, 10V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
1.8mF 10V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 1.352A@ 120Hz,1.69A@ 100 kHz ,D16xL15mm 16mm*15mm*15mm
CAP, 1800µF, 10V, 20%; Capacitance: 1800µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: FC Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 16mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 15mm; Operating Temperatur
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1800UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:1800µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; ESR:- RoHS Compliant: Yes