Panasonic EEU-FR1J391B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 63V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EEU-FR1J391B.
Panasonic
Datasheet5 pagesIl y a 10 ans
Newark
Master Electronics
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.47%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,362
Authorized Distributors
6
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
27 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.995 A
1.9 A
1.9 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2011-11-22
Pièces détachées
PanasonicEEUFR1J391
Panasonic EEUFR1J391 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYB800ELL391MK25S
390uF 80V 39mΩ ±20% 810mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
390uF 50V ±20% Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZN800ELL391MK25S
Cap Aluminum Lytic 390uF 80V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2210mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKZN500ELL391MJ25S
Cap Aluminum Lytic 390uF 50V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 2.42A 10000h 105C Bulk
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 390muF 80V
Descriptions
Descriptions de Panasonic EEU-FR1J391B fournies par ses distributeurs.
Panasonic EEUFR1J391B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum 390uF 63V 20% (12.5 X 25mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 1995mA 10000 hr 105°C T/R
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitors, 390uF, 63V, -40 to 105¡C