Panasonic EEHZT1H680V
Cap Aluminum Polymer 68uF 50VDC 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.025 Ohm 2700mA 4000h 125C Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EEHZT1H680V.
TME
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Upverter
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
-75.39%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
19,625
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
4000 hours
4000 hours
Ripple Current
2.7 A
62.5 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2020-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de Panasonic EEHZT1H680V fournies par ses distributeurs.
Panasonic EEHZT1H680V - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
POLYMER ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPCITOR, SMD,50V,68UF,125C,4000H ANTI-VTYPE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 3333
CAP, ALU ELEC, 68UF, 50V, RADIAL; Capacitance:68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(DC):50V; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; ESR:0.025ohm; Lifetime @ Temperature:4000 hours @ 125°C; Product Diameter:8mm RoHS Compliant: Yes