Panasonic EEEFH1E470XL
Panasonic EEEFH1E470XL - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic EEEFH1E470XL.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Panasonic
Tendance sur 3 mois:
-26.41%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,168
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
450 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
300 mA
63 mA
63 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2021-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions de Panasonic EEEFH1E470XL fournies par ses distributeurs.
47 F 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 450mOhm 100kHz 100
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
Cap, Alu Elec, Hybrid, 47Uf, 25V, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:0.45Ohm; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Fh Series; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEEFH1E470XL