Panasonic ECW-H8473HA
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECW-H8473HA.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
JRH Electronics
_legacy Avnet
Panasonic SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.46%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2009-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECW-H10473RHV
Ecwh, Met Polyprop Film Cap Radial Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-H10473RHV
Yageo GroupR474I247050A1K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount, 7130
Epcos B32652 47nF Polypropylene Film Cap 1000V dc; 250V ac +/-10%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR413N24700000K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECW-H8473HA fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.047uF 800V PP 3% (15.7 X 9.7 X 14.1mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
Avnet Japan
47nF -40℃~+105℃ ±3% 800V Plugin,P=12.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Radial FILM CAPACITOR ECW-H(A) 800V 0.047muF ±3% 0.618Lx0.382W 15.70mmx9.70mm
0.047 µF 283VAC Polypropylene (PP), Metallized Radial Film Capacitor
Panasonic ECWH8473HA - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 2000V, 0.015µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor;ECWH(A),Radial,Metallized PP Film800VDC,0.047uF,3%,Blk ST
Film Capacitor Pp, 0.047Uf, 3%, 800V, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.047Μf; Capacitance Tolerance:± 3%; Voltage(Ac):283V; Voltage(Dc):800V; Capacitor Terminals:Pc Pinrohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-H8473HA.