Panasonic ECE-A1VN470U
Cap Aluminum 47uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 120mA 2000h 85°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECE-A1VN470U.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 10 ans
Panasonic
element14 APAC
Master Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+69.23%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
44,457
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
120 mA
190 mA
190 mA
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUKW1V470MDD
PanasonicECA1VM470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECE-A1VN470U fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Panasonic ECEA1VN470U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
SU Series 35 V 47 uF 8 x 11.5 mm LS=3.5mm Radial Aluminum electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 47uF, 35V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
47¦ÌF 35V ¡À20% 3.5mm 2000h@ 85¡ãC 120mA@ 120Hz,204mA@ 10kHz ,D8xL11.5mm 8mm*11.5mm*11.5mm