Panasonic ECE-A1HKS100I
Cap Aluminum 10uF 50V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 35mA 1000h 85°C Ammo Pack
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECE-A1HKS100I.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.99%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
35 mA
35 mA
35 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECEA1VKS100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HA1H100P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 50V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEAGA1V100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUMT1V100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UMT 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUMT1H100MDD
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20%( 6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 30mA 1000h 105C Bulk
NichiconURZ1J100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECE-A1HKS100I fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 50V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Panasonic ECEA1HKS100I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
KS Series 10 uF 50 V ±20 % 6.3 x 5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 10uF, 50V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
Capacitance:10µF; Voltage(DC):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Capacitor Case / Package:-; Lead Spacing:2.5mm; Product Diameter:6.3mm RoHS Compliant: Yes