Panasonic ECE-A1EN471U
Cap Aluminum 470uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 430mA 2000h 85°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECE-A1EN471U.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
JRH Electronics
TME
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.85%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
8,352
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
430 mA
540 mA
540 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEUFC1E471L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
KYOCERA AVXUVR1E471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 470muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL471MJC5S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF, 25V, 20%, RADIAL
NichiconURS1E471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUVK1E471MPD
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 550mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConEKMQ250ELL471MJC5S
470uF 25V ±20% 380mA@120Hz Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECE-A1EN471U fournies par ses distributeurs.
Panasonic ECEA1EN471U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum 470uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 5mm 430mA 2000 hr 85°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 470uF, 25V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
ECE-SU (Bi-Polar) Series 25 V 470 uF Ø 12.5 x 20 mm LS=5 mm 85°C Electrolytic