Panasonic ECA-0JHG223
Cap Aluminum 22000uF 6.3V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2350mA 2000h 105°C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECA-0JHG223.
Panasonic
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.82%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
50,956
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 mF
22 mF
22 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.35 A
2.28 A
2.28 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.0078 mm
37.0078 mm
Pièces détachées
PanasonicECA-0JM223
Cap Aluminum 22000uF 6.3V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1900mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUVY0J223MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 6.3V 22000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKMG6R3ELL223MM40S
Cap Aluminum Lytic 22000uF 6.3V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2350mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUVR0J223MHD
22000uF 6.3V 卤20% 3.35A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUKW0J223MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 6.3V 22000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKYB6R3ELL223MM40S
Cap Aluminum Lytic 22000uF 6.3V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 4.7A 8000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECA-0JHG223 fournies par ses distributeurs.
Panasonic ECA0JHG223 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 22000uF, 6.3V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
CAPACITOR, RADIAL, 6.3V, 22000UF; Capacitance:22000µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:35.5mm; Diameter:18mm; Capacitor Case Style:Radial; Capacitor ;RoHS Compliant: Yes