Panasonic 4SEP150M+TSS
Cap Aluminum 150uF 4V 20% (6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.04 Ohm 1810mA 3000h 105C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic 4SEP150M+TSS.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Panasonic
Panasonic SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
40 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
90.5 mA
90.5 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.9944 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Panasonic6SEP150M+TSS
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 150 uF, 6.3 V, Radial Leaded, 0.035 ohm
Panasonic16SEP150M+T
Cap Aluminum 150uF 16V 20% (10 X 8mm) Radial Cylindrical 5mm 3020mA 3000hr 105°C Ammo Pack
NichiconPLV1D151MCL1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSG160ELL151MF05S
Cap Aluminum Polymer 150uF 16VDC 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 0.02 Ohm 3200mA 20000h 105C Bulk
Panasonic 16SEPF150M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 3333
Descriptions
Descriptions de Panasonic 4SEP150M+TSS fournies par ses distributeurs.
Panasonic 4SEP150M+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 4VDC,150UF,40MOHM,6.3X6MM, T&A BOX
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount