onsemi NZQA6V8AXV5T1G
Tvs Diodes & Esd Suppressors; NZQA6V8AXV5T1G; on Semiconductor; 4.3 V; 5; 13 V; 6.47 V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NZQA6V8AXV5T1G.
Master Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 16 ans
IHS
Future Electronics
Newark
Newchip Electronics Limited
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.68%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
4
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
6.8 V
6.8 V
Clamping Voltage
13 V
13 V
Peak Pulse Power
20 W
20 W
Peak Pulse Current
1.6 A
1.6 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
SOT-553 4 Surface Mount Zener Zener Tvs Diode 5.3V 1.6A 8/20mus 20W 17pF
NZQA5V6A Series 5.9 V 1 uA 17 pF Surface Mount Quad TVS Array - SOT-553-5
Trans Voltage Suppressor Diode, 30W, 5V V(RWM), Unidirectional, 4 Element, Silicon, MO-252
Very low capacitance unidirectional quadruple ESD protection diode arrays
ESD protection diodes / TVS diodes; NEXPERIA; PESD5V0S4UD, 115; 13 V; 20 A; 5 V; 6.4 V - 7.2 V
Diode TVS Quad Uni-Dir 3V 14W 5-Pin SOT-953 T/R
Descriptions
Descriptions de onsemi NZQA6V8AXV5T1G fournies par ses distributeurs.
ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 4.3V 5-Pin SOT-553 T/R / TVS DIODE 4.3VWM 13VC SOT553
Trans Voltage Suppressor Diode, 20W, 4.3V V(RWM), Unidirectional, 4 Element, Silicon
NZQA6V8AXV5T1G, QUAD UNI-DIRECTIONAL TVS DIODE, 20W, 5-PIN SOT-553
13V 6.47V SOT-553-5 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
NZQAxVxAXV5T Series 6.8 V 1.6 A Surface Mount ESD Protection Diode - SOT-553
ESD Protection Diode with Low Clamping Voltage
4.3V 20W 1.6A 13V 6.47V SOT-553 1.6mm*550¦Ìm
SOT-553-5 ESD Protection Devices ROHS
Diode, Aec-Q101, Esd, 4.3V, Sot-553; Clamping Voltage Vc Max:13V; Diode Case Style:Sot-553; No. Of Pins:5Pins; Operating Voltage:-; Power Dissipation Pd:380Mw; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:Aec-Q101; Svhc:No Svhcrohs Compliant: Yes |Onsemi NZQA6V8AXV5T1G