onsemi NSRLL30XV2T1G
ON Semi NSRLL30XV2T1G; SMT Schottky Switching Diode; 30V 200mA; 2-Pin SOD-523
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NSRLL30XV2T1G.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Case/Package
SOD-523-2
Forward Voltage
600 mV
600 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
200 mA
200 mA
Max Reverse Leakage Current
1 µA
Reverse Recovery Time
Capacitance
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
RB520S30T5G - 30 V 200 mA Surface Mount Schottky Diode - SOD-523
NSR0240V2 Series 40 V 0.25 A Surface Mount Schottky Barrier Diode - SOD-523
Descriptions
Descriptions de onsemi NSRLL30XV2T1G fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 30V V(RRM), Silicon
200 mA, 30 V, Low VF Schottky Diode
Schottky Diode, 30V, 200Ma, Sod-523, Full Reel; Diode Configuration:Single; Repetitive Peak Reverse Voltage:30V; Average Forward Current:-; Forward Voltage Max:600Mv; Reverse Recovery Time:-; Forward Surge Current:-; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi NSRLL30XV2T1G