onsemi NDD60N550U1T4G
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 8.2A Tc 8.2A 94W Tc 600V
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NDD60N550U1T4G.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2017-12-15
LTD Date2018-03-01
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 650V 9.1A 3-Pin TO-252 T/R
Trans MOSFET N-CH 650V 6.8A 3-Pin TO-252 T/R
Trans MOSFET N-CH 600V 9A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / CoolMOS Power Transistor
STMicroelectronicsSTD11N50M2
N-channel 500 V, 0.45 Ohm typ., 8 A MDmesh M2 Power MOSFET in DPAK package
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 6.6A Tc 6.6A 84W Tc 600V
STMicroelectronicsSTD11N65M2
N-channel 650 V, 0.6 Ohm typ., 7 A MDmesh M2 Power MOSFET in DPAK package
Descriptions
Descriptions de onsemi NDD60N550U1T4G fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 8.5A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Power MOSFET 600V 8.2A 550mOhm Single N-Channel DPAK
MOSFET, N-CH, 600V, 8.2A, TO-252; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 8.2A; Drain Source Voltage Vds: 600V; On Resistance Rds(on): 0.51ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3.2V; P