onsemi NCV663SQ27T1G
Ic, volt Regulator, fixed, +2.7V, cmos, sot-343R, plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ27T1G
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCV663SQ27T1G.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 21 ans
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+20.69%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 2.8 V
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 2.7 V
Ic,volt Regulator,fixed,+3.3V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ33T1G
100mA LDO with Shutdown & /Error output TC1055 upgrade
50dB(100kHz) 80¦ÌA Fixed 100mA 1 5V 2.7V 5V 6V 140mV@ 100mA 1% 0.5% SOT-23-5 , 2.9mm*1.6mm*1.3mm
Analog DevicesMAX8511EXK25+T
Ultra-Low-Noise, High PSRR, Low-Dropout, 120mA Linear Regulators
Descriptions
Descriptions de onsemi NCV663SQ27T1G fournies par ses distributeurs.
NCV663SQ27T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,280MA,2.7V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82AB
LDO Regulator Pos 2.7V 0.28A Automotive AEC-Q100 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2.7V, 0.5V Dropout, CMOS, PDSO4
NCV663 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 280mV 1mm 100mA -40C~125C
IC REG LINEAR 2.7V 100MA SC-82AB