onsemi NCV662SQ33T1G
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.3 V
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCV662SQ33T1G.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 21 ans
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Ic,volt Regulator,fixed,+3.3V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ33T1G
Ic,volt Regulator,fixed,+2.7V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ27T1G
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.0 V
TC1015 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
64dB(1kHz) 80¦ÌA Fixed 100mA 1 3V 2.7V 3V 6V 250mV@ 100mA 0.5%(Typ) 0.05% SOT-23-5 , 1.3mm
TC1015 Series 100 mA 1.8 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
Descriptions
Descriptions de onsemi NCV662SQ33T1G fournies par ses distributeurs.
Ic, volt Regulator, fixed,+3.3V, cmos, sot-343R, plastic |Onsemi NCV662SQ33T1G
1¦ÌA Fixed 100mA 1 3.3V 3.3V 6V 420mV@ 100mA 40 mV 20mV SC-82AB , 1mm
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A Automotive 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.42V Dropout, CMOS, PDSO4
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SC82AB
VOLTAGE REGULATORS, LDO, ANA LDO LINEAR REG
LDO, FIXED, 3.3V, 0.1A, -40 TO 125DEG C;