onsemi NCV4279A50D1G
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Delay, Adjustable Reset and Sense Output 5.0 V
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCV4279A50D1G.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 13 ans
SHENGYU ELECTRONICS
onsemi
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
58,601
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
6 V
6 V
Max Input Voltage
26 V
26 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Adjustable, Fixed
Adjustable, Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
5 V
5 V
Output Current
150 mA
Dropout Voltage
250 mV
250 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
NCV4269A Series 150 mA 5 V Fixed Output SMT LDO Linear Regulator - SOIC-8
150 mA LDO Linear Voltage Regulator with Reset, Delay, Adjustable Reset and Early Warning 5.0 V
69dB(100Hz) 34¦ÌA Fixed 150mA 1 5V 5.5V 5V 45V 600mV@ 150mA 35 mV 25mV SOIC-8 , 1.5mm
STMicroelectronicsL5150CSTR
Automotive 5V Low Dropout Voltage Regulator, SO-8, RoHS, Tape and Reel
Texas InstrumentsLM9076BMA-3.3/NOPB
60dB(120kHz) 45¦ÌA Fixed 150mA 1 3.3V 5.35V 3.3V 40V 250mV@ 150mA 60mV 35mV SOIC-8 1.5mm
Texas InstrumentsLM9076BMA-5.0/NOPB
LDO VOLTAGE REGULATOR, 5V, 150MA, 8-SOIC; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Descriptions
Descriptions de onsemi NCV4279A50D1G fournies par ses distributeurs.
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 4.9mm 250mV
LDO Regulator Pos 5V 0.15A Automotive AEC-Q100 8-Pin SOIC N Tube
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.5V Dropout, BIPolar, PDSO8