onsemi NCP585HSAN18T1G
Linear Voltage Regulator, Tri-Mode, CMOS LDO, 300 mA, with Enable
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP585HSAN18T1G.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 16 ans
Augswan
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
1.4 V
1.4 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
Polarity
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
1.8 V
1.8 V
Output Current
300 mA
300 mA
Dropout Voltage
310 mV
310 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2009-06-30
LTD Date2009-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsLP3999ITL-1.8/NOPB
150-mA, low-noise, low-dropout voltage regulator with enable 5-DSBGA -40 to 125
Texas InstrumentsLP5952TL-1.8/NOPB
350-mA, low-VIN (0.9-V), linear voltage regulator with enable 5-DSBGA -40 to 125
Texas InstrumentsLP5952TL-1.2/NOPB
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP585HSAN18T1G fournies par ses distributeurs.
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.48V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 1.8V 0.3A 6-Pin HSON T/R
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6-HSON