onsemi NCP1250BSN65T1G
AC to DC SwitchingConverter Flyback 9.4V 65kHz T/R 6-Pin TSOP
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP1250BSN65T1G.
IHS
Datasheet25 pagesIl y a 11 ans
Newark
onsemi
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.86%
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2010-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
PWM Controller, Current Mode, up to 28 V Supply, 65/100 kHz, 500 mA Out, TSOP-6
PWM Controller, Current Mode, for Offline Power Supplies
NCP1251 Series 28 V 71 kHz Surface Mount Current-Mode PWM Controller - TSOP-6
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP1250BSN65T1G fournies par ses distributeurs.
Switching Controller, Current-mode, 71kHz Switching Freq-Max, PDSO6
Current Mode PWM Controller 500mA 6-Pin TSOP T/R
Avnet Japan
SOT-23-6 AC-DC Controllers & Regulators ROHS
I-Mode Controller 65kHz Auto-Rec. TSOP6
RS APAC
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 6TSOP
AC Switching Converter Controller
NCP1250 ACTIVE (Last Updated: 2days ago) Over Power Over Voltage Short Circuit Tape & Reel (TR) dc ac converter 12V 3.1mm 65kHz 500mA
PWM CONT, CURRENT MODE, 28V, TSOP-6; Input Voltage: 28V; Output Voltage: -; Output Current: 500mA; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: 28V; Controller IC Case Style: TSOP; No. of Pins: 6Pins; Frequency: 60kHz; Operating T