onsemi MC79M15BDTRKG
LDO Regulator, 500 mA, 5 V, Negative 4%; TJ = -40°C to +125°C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC79M15BDTRKG.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 12 ans
Augswan
onsemi
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+41.04%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-252
TO-252
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
500 mA
500 mA
500 mA
Min Input Voltage
17.5 V
17.5 V
17.5 V
Max Input Voltage
30 V
30 V
30 V
Min Output Voltage
-15 V
Max Output Voltage
Accuracy
4 %
4 %
4 %
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
60 dB
60 dB
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
LDO Regulator, 500 mA, 5 V, Negative 4%; TJ = 0°C to +125°C
Fixed LDO Voltage Regulator, 7905, -35V to -10V, 1.1V Dropout, -5Vout, 500mAout, TO-252-3
Descriptions
Descriptions de onsemi MC79M15BDTRKG fournies par ses distributeurs.
Standard Regulator Neg -15V 0.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
MC79M15BDTRKG, SINGLE NEGATIVE VOLTAGE REGULATOR 500MA -15 V, 3-PIN DPAK
MC79M00 Series 0.5 A 15 V Fixed Output Negative Voltage Regulator - TO-252
Fixed Negative Standard Regulator, 15V, BIPolar, PSSO2
芯片, 稳压器, LDO, 0.5A, -15V, TO-252-3;
Voltage Regulator Neg. -15V 500mA DPAK
RS APAC
Ana 500Ma 15V Negati Vreg Rohs Compliant: Yes
MC79M Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.1V 2.38mm 500mA -40C~125C
onsemi , -15 V, 500mA, , DPAK, , 3
LDO VOLT REG, 0.5A, -15V, TO-252-3; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: -35V; Fixed Output Voltage Nom.: -15V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 500mA;