onsemi MC78L15ABPG
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 15.0 V; TJ = -40°C to +125°C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC78L15ABPG.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 4 ans
Newark
HQonline
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+5.15%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-92
TO-92
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Min Input Voltage
17.5 V
17.5 V
17.5 V
Max Input Voltage
30 V
30 V
30 V
Min Output Voltage
15 V
Max Output Voltage
Accuracy
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
39 dB
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Pièces détachées
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 12.0 V; TJ = -40°C to +125°C
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3 / 3-Terminal 0.1A Positive Voltage Regulator
KA78L12 Series 12 V Fixed Output 0.1 A 3-Terminal LDO Regulator - TO-92
Texas InstrumentsUA78L12ACLP
100-mA 30-V linear voltage regulator 3-TO-92 0 to 125
Texas InstrumentsUA78L15ACLPR
Texas InstrumentsUA78L15ACLPE3
Descriptions
Descriptions de onsemi MC78L15ABPG fournies par ses distributeurs.
MC78L00A Series 100 mA 15 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - TO-92
39dB(120Hz) 6.5mA Fixed 100mA 1 15V 16.7V 15V 35V 150mV 300mV TO-226,TO-92 5.33mm
LINEAR VOLT REG, FIXED, 15V, TO-92-3; Fixed Output Voltage Nom.: 15V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 23V; Input Voltage Max: 35V; Product Range: 7815 Voltage Regulators;