onsemi MC33275D-2.5R2G
MC33275 Series 300 mA 2.5 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator - SOIC-8
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC33275D-2.5R2G.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 6 ans
onsemi
Farnell
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
75dB(120Hz) 200¦ÌA Fixed 300mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOIC-8 , 1.5mm
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.3 V
300 mA, Low Dropout Voltage Regulator with On/Off Control | IC REG LINEAR 3V 300MA 8SOIC
Texas InstrumentsTPS76633DR
250-mA ultra-low IQ low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsTPS76627D
Single Output LDO, 250mA, Fixed(2.7V), Low Quiescent Current, Power Good (PG) Output 8-SOIC
Descriptions
Descriptions de onsemi MC33275D-2.5R2G fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR Vout: 2.5 V
LDO Regulator Pos 2.5V 0.3A 8-Pin SOIC N T/R
Linear Voltage Regulator, LDO, 300 mA, V out : 2.5 V
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.5V Dropout, BIPolar, PDSO8
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 8SOIC
MC33275 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 260mV 4.9mm 300mA -40C~125C