onsemi MC33269DR2-012G
800 mA, Adjustable Output, Low Dropout Voltage Regulator | IC REG LINEAR 12V 800MA 8SOIC
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC33269DR2-012G.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 6 ans
onsemi
Farnell
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Min Input Voltage
13.5 V
13.5 V
13.5 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Min Output Voltage
12 V
Max Output Voltage
Accuracy
1 %
1 %
1 %
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
NCV33269DR2G, 4 LDO VOLTAGE REGULATOR, ADJUSTABLE 800MA, 12.24 V 1%, 8-PIN SOIC
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOIC-8
onsemiMC33269DG
800 mA, Adjustable Output, Low Dropout Voltage Regulator | IC REG LIN POS ADJ 800MA 8SOIC
Descriptions
Descriptions de onsemi MC33269DR2-012G fournies par ses distributeurs.
MC33269 Series 800 mA 12 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOIC-8
LDO Regulator Pos 12V 0.8A 8-Pin SOIC N T/R
LDO Regulator, 800 mA Vout: 12 V
Fixed Positive LDO Regulator, 12V, 1.35V Dropout, BIPolar, PDSO8
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.1V 4.9mm 800mA -40C~125C