onsemi HGTG30N60C3D
600V, 63A, Ufs, Series Nch Igbt W/anti-parallel Hyperfast Diode
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi HGTG30N60C3D.
element14 APAC
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet8 pagesIl y a 17 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
onsemi
IHS
Upverter
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
18,889
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Case/Package
TO-247
Collector Emitter Breakdown Voltage
600 V
Max Collector Current
63 A
63 A
Power Dissipation
208 W
Collector Emitter Saturation Voltage
1.5 V
Reverse Recovery Time
60 ns
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date1995-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTGW39NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 250000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW35NB60SD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 70A 200000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N=-CH 650V 74A 255000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW30V60DF
Trench gate field-stop IGBT, V series 600 V, 30 A very high speed
InfineonAUIRGP4062D
600V Automotive UltraFast Copack Trench IGBT in a TO-247AC package, TO247COPAK-3, RoHS
650V DuoPack IGBT and Diode High speed switching series fifth generation
Descriptions
Descriptions de onsemi HGTG30N60C3D fournies par ses distributeurs.
600 V, 63 A, N-CHANNEL IGBT WITH ANTI-PARALLEL HYPERFAST DIODE Insulated Gate Bipolar Transistor, 63A I(C), 600V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
IGBT,N CH,600V,30A,TO-247; DC Collector Current:63A; Collector Emitter Voltage Vces:1.8V; Power Dissipation Max:208W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3
IGBT; Transistor Type:IGBT; Transistor Polarity:NPN; Continuous Collector Current, Ic:63A; Collector Emitter Saturation Voltage, Vce(sat):2V; Power Dissipation, Pd:208W; Package/Case:TO-247; C-E Breakdown Voltage:600V ;RoHS Compliant: Yes