Omron V-10G4-3C25-K
Switch Snap Action N.O. SPST Simulated Roller Lever 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount Quick Connect
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron V-10G4-3C25-K.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 21 ans
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
+2.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2010-11-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
Pièces détachées
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 5A 250VAC 250VDC 0.49N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPST-NC Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
Descriptions
Descriptions de Omron V-10G4-3C25-K fournies par ses distributeurs.
Snap Acting/Limit Switch, SPST, Momentary, 5.6mm, Quick Connect Terminal, Simulated Roller Lever Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V
Microswitch, Spst-No, 10A, 250Vac/8Vdc; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Simulated Roller Lever; Contact Configuration:Spst-No; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:8V Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components V-10G4-3C25-K