Omron V-10G-2C24-K
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron V-10G-2C24-K.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 21 ans
Sager Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Switch Snap Action N.O. SPST Simulated Roller Lever 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 5A 250VAC 250VDC 0.49N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPST-NC Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
Descriptions
Descriptions de Omron V-10G-2C24-K fournies par ses distributeurs.
Snap Acting/Limit Switch SPST Momentary 10A
Snap Acting/Limit Switch, SPST, Momentary, 10A, 8VDC, 2.5mm, Quick Connect Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 10A 250V