Ohmite TA305PA1R00JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 1ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TA305PA1R00JE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Thick Film
Power resistor, Thick Film
Temperature Coefficient
450 ppm/°C
450 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 450ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW5J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 1 OHM 5W 5% RADIAL
TE ConnectivitySQMW71R0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1Ohm, 5% +/-Tol, -300, 300Ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE Connectivity / AMP2-1623789-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1ohm, 2% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite TA305PA1R00JE fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1 Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Glass RDL
RES 1 OHM 5W 5% RADIAL | Ohmite TA305PA1R00JE