Ohmite TA205PA1K80JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 1800ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TA205PA1K80JE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,446
Authorized Distributors
5
Resistance
1.8 kΩ
1.8 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Ohmite25J1K8
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 94.8683V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 94.868V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J1K8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite TA205PA1K80JE fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1.8K Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Molded RDL
RESISTOR, THICK FILM,1.8 KILOHMS,5 W,5%,SMT, PLANAR, HEAT SINK
RES, 1K8, 5W, THICK FILM, RADIAL;
TA205PA1K80JE, OHMITE MANUFACTURING
Resistor, Thick Film, 1.8Kohm, 5W, 5%; Rango De Producto:Serie Ta; Resistencia:1.8Kohm; Potencia Nominal:5W; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:350V; Tipo De Resistencia:Radial Leaded; Filtro, Terminales:Conexión Radial |Ohmite TA205PA1K80JE