Ohmite TA203PA200RJE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 3W, 200ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TA203PA200RJE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-40.39%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 200ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTWM3J200E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J200E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 200ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT200R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 24.4949V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite TA203PA200RJE fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 200 Ohm 5% 3W ±50ppm/C Glass RDL
RESISTOR, THICK FILM, 200 OHMS, 3 W, 5%, SMT, PLANAR, HEAT SINK
RES, 200R, 3W, THICK FILM, RADIAL;
200¦¸ ¡À5% 3W ¡À50ppm/¡æ 12.7mm*2.54mm*15.75mm
TA203PA200RJE, OHMITE MANUFACTURING
RES, 200R, 3W, RADIAL, THICK FILM; Resistance:200ohm; Product Range:Power Chip TA Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Radial Leaded; Voltage Rating:350VAC; Resistor Technology:Thick Film RoHS Compliant: Yes