Ohmite B12J15RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 12W, 15ohm, 625V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite B12J15RE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.19%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,003
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
12 W
12 W
Composition
Ceramic, Power resistor, Wirewound
Power resistor, Wirewound
Temperature Coefficient
260 ppm/°C
260 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
OhmiteB12J15R
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 15ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 12.2474V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623795-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB8J15RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 8W, 15ohm, 250V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 12.247V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite B12J15RE fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 15 OHMS, PWR-RTG 12 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
RES, 15R, 12W, WIREWOUND, AXIAL; Available until stocks are exhausted
Res Wirewound 15 Ohm 5% 12W ±260ppm/C Vitreous Enamel AXL