NXP Semiconductors MPC860PZQ80D4
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.32um 80MHz 357-Pin BGA Tray
Datasheet77 pagesIl y a 21 ans
element14 APAC
Newark
NXP Semiconductors
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Authorized Distributors
3
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
3.465 V
Introduction Date2004-09-19
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMPC855TZQ80D4
NXP SemiconductorsMPC855TVR80D4
NXP SemiconductorsMPC860DTZQ80D4
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MPC860PZQ80D4 fournies par ses distributeurs.
POWER QUAD INTEGRATED COMMUNICATION CONTROLLER RISC Microprocessor, 32-Bit, 80MHz, CMOS, PBGA357
PowerQUICC, 32 Bit Power Architecture SoC, 80MHz, CPM, ENET, ATM, HDLC, PCMCIA, 0 to 95C
MPU, 32BIT, 80MHZ, BGA-357; Series:PowerQUICC I; Core Size:32bit; Program Memory Size:-; Supply Voltage Min:3.135V; Supply Voltage Max:3.465V; Digital IC Case Style:BGA; No. of Pins:357; CPU Speed:80MHz; Embedded Interface Type:I2C, SPI; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:95°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)