NXP Semiconductors MPC853TZT100A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.18um 100MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
Obsolete
IHS
Datasheet88 pagesIl y a 21 ans
Freescale Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Introduction Date2004-12-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2018-03-01
LTD Date2018-09-01
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMPC852TVR100A
NXP SemiconductorsMPC853TVR100A
NXP SemiconductorsMPC870VR80
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32bit 0.18um 80MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MPC853TZT100A fournies par ses distributeurs.
RISC Microprocessor, 32-Bit, 100MHz, CMOS, PBGA256
PowerQUICC, 32 Bit Power Architecture, 100MHz, Communications Processor, 0 to 95C