NXP Semiconductors MPC850DSLVR50BU
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 50MHz 3.3V/5V 256-Pin BGA Tray
Obsolete
IHS
Datasheet75 pagesIl y a 21 ans
element14 APAC
Augswan
Introduction Date2007-01-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-03-13
LTD Date2019-09-14
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMPC850DEVR50BU
NXP SemiconductorsMPC850DEZQ50BU
NXP SemiconductorsMPC850SRVR50BU
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MPC850DSLVR50BU fournies par ses distributeurs.
FIXED POINT MICROPROCESSOR RISC USB 1.x (1) BALL IC Microprocessor 0C~95C TA 23mm 3V 50MHz
RISC Microprocessor, 32-Bit, 50MHz, CMOS, PBGA256
MPU, 32BIT, 50MHZ, BGA-256; Series:MPC8xx; Core Size:32bit; Program Memory Size:(Not Available); Supply Voltage Min:3.135V; Supply Voltage Max:3.465V; Digital IC Case Style:BGA; No. of Pins:256; CPU Speed:50MHz; Embedded Interface Type:Ethernet, I2C, SPI, UART; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:95°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)