NXP Semiconductors MPC8245TVV333D
MPU PowerPC MPC82xx Processor RISC 64-Bit 0.25um 333MHz 3.3V 352-Pin TBGA Tray
Obsolete
IHS
Datasheet68 pagesIl y a 21 ans
Datasheet68 pagesIl y a 21 ans
NXP Semiconductors
Factory Futures
Freescale Semiconductor
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Authorized Distributors
1
Case/Package
Number of Pins
352
Max Frequency
66 MHz
66 MHz
66 MHz
Interface
PCI, UART
PCI, UART
Min Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
1.9 V
Max Supply Voltage
2.1 V
2.2 V
2.2 V
Introduction Date2002-10-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMPC8245LZU333D
NXP SemiconductorsMPC8245LVV333D
NXP SemiconductorsMPC8245TZU333D
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MPC8245TVV333D fournies par ses distributeurs.
RISC Microprocessor, 32-Bit, 333MHz, CMOS, PBGA352
32 Bit Power Architecture, 333MHz, Integrated Host Processor, PCI, -40 to 105C