NXP Semiconductors MPC8245LZU300D
MPU PowerPC MPC82xx Processor RISC 64-Bit 0.25um 300MHz 3.3V 352-Pin TBGA Tray
Obsolete
IHS
Datasheet68 pagesIl y a 21 ans
Freescale Semiconductor
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.43%
Authorized Distributors
4
Case/Package
Number of Pins
352
Max Frequency
66 MHz
66 MHz
66 MHz
Interface
PCI, UART
PCI, UART
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
2.1 V
1.9 V
1.9 V
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2002-10-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-03-13
LTD Date2019-09-14
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMPC8245LVV300D
NXP SemiconductorsMPC8245TVV300D
NXP SemiconductorsMPC8245TZU300D
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MPC8245LZU300D fournies par ses distributeurs.