Nichicon UWG1A102MNL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UWG1A102MNL1GS.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
872
Authorized Distributors
3
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
335 mA
335 mA
335 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEEFC1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFC1A102AP
PanasonicEEE-1AA102UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1000UF 10 V, WT SERIES 1000H 10 (DIA.) X 10MM
KYOCERA AVXUCD1A102MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
1000uF 10V 310mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon UWG1A102MNL1GS fournies par ses distributeurs.
Low Impedance Chip Type, 1000 μ F, 10 V, -55°C to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM ELECT 10V 1000UF 20% SMD