Nichicon UVZ2A4R7MDD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 100V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVZ2A4R7MDD1TA.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-84.54%
Stock
8,300
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
32 mA
38 mA
38 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG101ELL4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 32mA 1000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
United Chemi-ConEKMG101ETC4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 32mA 1000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKMG101ETD4R7ME11D
PanasonicECA-2AHG4R7
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-2AHG4R7B
Panasonic ECA2AHG4R7B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVZ2A4R7MDD1TA fournies par ses distributeurs.
VZ Series 4.7 uF 100 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
32mA@120Hz 卤20% 5mm 100V 4.7uF Plugin,D5xL12.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS