Nichicon UVZ2A220MED1TD
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 93mA 1000h 105C Ammo
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVZ2A220MED1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Future Electronics
Newark
ODG (Origin Data Global)
Tendance sur 3 mois:
-99.86%
Stock
73,014
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
93 mA
93 mA
93 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMQ101ELL220MF11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 93mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMQ101ETC220MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
PanasonicECA2AHG220
Cap Aluminum 22uF 100V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 93mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG101ELL220MHB5D
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 93mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicECA2AHG220B
Panasonic ECA2AHG220B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
NichiconURZ2A220MPD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVZ2A220MED1TD fournies par ses distributeurs.
22uF 100V 卤20% 93mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
VZ Series 22 F 100 V 105 °C Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL / 22 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 1; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance: 22µF; Voltage(DC): 100V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ2A220MED1TD