Nichicon UVZ1J471MHD1TO
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 640mA 1000h 105C Ammo
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVZ1J471MHD1TO.
element14
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+5.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
8,487
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
640 mA
640 mA
640 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUVY1J471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 63V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUVZ1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMG630ELL471MK20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 640mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG500ELL471MJ20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 530mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG500ETD471MJ20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 530mA 1000h 105°C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVZ1J471MHD1TO fournies par ses distributeurs.
VZ Series 470 uF 63 V 105°C Ø12.5 x 20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 470UF, 63V, ± 20%,; CAPACITOR ALUM ELEC, 470UF, 63V, RADIAL; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:63V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:20mm; Diameter:12.5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded
Capacitor Alum Elec, 470Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:12.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1J471MHD1TO