KYOCERA AVX UVZ1J470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UVZ1J470MED.
Nichicon SCT
TME
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.25%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
92,126
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
120 mA
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
KYOCERA AVXUVZ1H470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA1JHG470
Cap Aluminum 47uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 120mA 1000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVY1J470MED
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 1000H 6.3 (DIA.) X 11MM, 47UF 63VDC, VY SERIES
PanasonicECA1HHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1HHG470I
Cap Aluminum 47uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 110mA 1000h 105°C Ammo Pack
Cornell DubilierSK470M050ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 2.82 Ohm 150mA 2000h 85C Standard
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UVZ1J470MED fournies par ses distributeurs.
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 47UF 20% RADIAL 6.3X11 LS 2.5MM
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 120mA 1000h 105C Bulk
47uF 63V 卤20% 120mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 47Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1J470MED