Nichicon UVZ1J100MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVZ1J100MDD1TD.
Newark
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
-0.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
14,558
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
46 mA
46 mA
46 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG630ELL100ME11D
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 46mA 1000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 46mA 1000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
PanasonicECA-1JHG100
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVZ1J100MDD1TD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 46mA 1000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
VZ Series 10 uF 63 V ±20% Ø5 x 12.5 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec, 10Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:10Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5Mm; Series:Vzrohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1J100MDD1TD