Nichicon UVZ1H4R7MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVZ1H4R7MDD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
element14 APAC
Newark
Future Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.75%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
56,038
Authorized Distributors
4
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
30 mA
26 mA
26 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG500ELL4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 1000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
NichiconUFG1H4R7MDM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconURZ1H4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG350ELL4R7ME11D
4.7uF 35V ±20% 28mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVZ1H4R7MDD1TD fournies par ses distributeurs.
4.7uF 50V 卤20% 30mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
VZ Series 4.7 uF 50 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4.7UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4.7UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 4.7µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4.7Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:4.7Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ1H4R7MDD1TD