Nichicon UVZ0J331MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 6.3V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVZ0J331MED1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Stock
6,066
Authorized Distributors
0
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
195 mA
195 mA
195 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG6R3ELL331MF11D
Cap Aluminum Lytic 330uF 6.3V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 190mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUKT0J331MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 6.3V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-0JHG331
Cap Aluminum 330uF 6.3V 20% Radial 105°C Bulk
NichiconURZ0J331MDD
330uF 6.3V 卤20% 180mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC0J331S
Cap Aluminum 330uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 290mA 1000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVZ0J331MED1TD fournies par ses distributeurs.
VZ Series 330 F 6.3 V 105 °C Ø6.3x11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAPACITOR ALUM ELEC, 330µF, 6.3V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3VDC; Series:VZ; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:11mm ;RoHS Compliant: Yes