Nichicon UVY2V680MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY2V680MHD.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
1000 hours
10000 hours
Ripple Current
285 mA
700 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconURZ2G680MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 400V 68muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
NichiconUVY2G680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 400V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUVY2E680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 250V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 400V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm 卤20% 68muF 400V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY2V680MHD fournies par ses distributeurs.
Miniature Sized, Wide Temperature Range Lead Type, 68 μ F, 350 V, RoHS
Nichicon SCT
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL TH