Nichicon UVY2V4R7MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY2V4R7MPD1TD.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
1,797
Authorized Distributors
5
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
39 mA
39 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
Pièces détachées
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 250V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 400V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 400V 4.7muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
United Chemi-ConEKMG401ELL4R7MJ16S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 4.7UF, 400V, 20%, RADIAL
Wurth Elektronik860021374008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY2V4R7MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 350V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
4.7¦ÌF 350V ¡À20% 3.5mm 1000h@ 105¡ãC 39mA@ 120Hz,44.85mA@ 10kHz 8mm*13mm
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
Capacitor Alum Elec, 4.7Uf, 350V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):350V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY2V4R7MPD1TD