Nichicon UVY2D101MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVY2D101MHD1TN.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.92%
Stock
1,220
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
320 mA
320 mA
320 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Pièces détachées
NichiconUVY2E101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 250V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVZ2E101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 250V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVZ2C101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 160V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 200V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-2CHG101
Cap Aluminum 100uF 160V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 335mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA2DHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 200V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVY2D101MHD1TN fournies par ses distributeurs.
100uF 200V 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UVY ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 100muF 200V
Capacitor Alum Elec, 100Uf, 200V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY2D101MHD1TN